تاثیر سبک‌های مختلف موسیقی بر ما

۰

گوش‌دادن تنها به یک سبک موسیقی باعث می‌شود چیزهای زیادی از دست بدهیم. هر سبکی فواید خاص خود را دارد و بهتر است از هرکدام از سبک‌ها حداقل یک ترانه در لیست پخشمان باشد. این کار نه‌تنها باعث می‌شود به سبک‌های دیگر نیز علاقه‌مند شویم، بلکه از لحاظ روحی و روانی هم تاثیر مثبتی بر ما خواهد داشت.

موسیقی جاز می‌تواند باعث شود که مغزمان به آرامش برسد. حدود شصت ضربه در دقیقه در این سبک موجب هماهنگی مغز با ضربات می‌شود و منجر به ایجاد امواج الفا در مغز می‌شود. اگر این سبک موسیقی با صداهای طبیعت، همانند آبشار یا رعدوبرق، تلفیق شود، آرامش‌بخش‌تر هم می‌شود.

موسیقی متال می‌تواند باعث شود نسبت به خود حس بهتری داشته باشیم. تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که به سبک متال گوش می‌دهند احساس هویت را در خود بهبود می‌بخشند، بهتر با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند و در زندگی کمتر تاسف می‌خورند.

موسیقی کلاسیک می‌تواند موجب جلوگیری از ارتکاب جرم و جنایت شود. در سال ۲۰۰۳، کارمندان شهرداری لندن به مدت ۱۸ ماه اقدام به پخش موسیقی کلاسیک در برخی از ایستگاه‌های قطار کردند. آمار دزدی، خرابکاری و حمله به کارمندان به‌ طرز باورنکردنی کاهش یافت.

موسیقی رپ می‌تواند ما را به مبارزه با افسردگی تشویق کند. بسیاری از آهنگ‌های رپ و  هیپ‌هاپ در مورد سرگذشت کسانی است که مشکلاتشان را پشت سر نهاده‌اند. بر طبق تحقیقات دانشگاه کمبریج، این دسته از آهنگ‌ها می‌توانند به افرادی که دچار افسردگی یا دیگر مشکلات روحی هستند کمک کند.

موسیقی پاپ می‌تواند استقامت فوق‌العاده‌ای حین ورزش به شما دهد. در طول مسابقه یا تمرینات ایروبیک (به‌خصوص حرکات روی تردمیل)، گوش‌دادن به موسیقی پاپ استقامت و عملکرد فیزیکی بدن را بهبود می‌بخشد.

موسیقی کانتری می‌تواند برای شما احساس لذت را به همراه داشته باشد. البته ممکن است برای شخص شما این اتفاق رخ ندهد، اما انسان‌های زیادی از این سبک لذت بسیار می‌برند.

دفعۀ بعد که می‌خواهید آهنگی پخش کنید، از امتحان‌کردن یک سبک جدید نترسید، حتی اگر سبکی باشد که از سال‌های قبل تجربۀ تلخی از آن به‌ خاطر دارید یا سبکی باشد که با آن ارتباط خاصی برقرار نکرده‌اید. هر سبکی ارزش شانس دوباره را دارد.

۴.۴۲ میانگین امتیازدهی (۸۷% امتیاز) - ۱۲ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

در حال حاضر در مقطع کارشناسی رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه بوعلی سینای همدان مشغول به تحصیل است.

پاسخ دهید

شصت هفت + = هفتاد یک