تغییر دیدگاه با زندگی خارج از کشور

۰

در سال‌های بین بیست و سی سالگی تصمیم گرفتم به دور دنیا سفر کنم و کشورهایی که همیشه دربارۀ آن‌ها خوانده بودم را از نزدیک ببینم. به کشورهای زیادی سفر کردم و انسان‌های بسیاری را دیدم و در طول زمانی که در این سفرها بودم چیزهای بسیاری آموختم. در کنار همۀ تجربه‌های شگفت‌انگیز سفر، دربارۀ خودم نیز چیزهای بسیاری یاد گرفتم. اما حیرت‌انگیزترین قسمت این سفرها زمانی بود که به نروژ رسیدم. در آن‌جا، ماهیت سفرم را تغییر دادم و تصمیم گرفتم بمانم و زندگی کنم. تصمیمی که زندگیم را برای همیشه تغییر داد. شاید دوست داشته باشید بدانید تجربۀ زندگی‌کردن در یک کشور خارجی چه چیزهایی را به شما اضافه می کند…

•  یک سبک زندگی جدید را تجربه می‌کنید

دور شدن از خانه حسی مرکب از ترس و هیجان برایتان به ارمغان می‌آورد. تجربیات سفرهای گذشته‌ام کمی اعتمادبه‌نفس به من داده بود و تقریباً می‌دانستم انتظار چه چیزهایی را باید داشته باشم، اما با چالش‌هایی روبه‌رو شدم که هرگز انتظار آن‌ها را نداشتم.  از آن‌ها که دور می‌شوید، اولین چیزی که نظرتان را جلب می‌کند نوع کاملاً جدیدی از زندگی است که با عادت‌های شما همخوانی ندارد. در نروژ، زندگی مردم حول زمستان و مسائل آن می‌گشت. در آن‌جا یاد گرفتم به جای گلایه‌کردن از هوای سرد زمستان، به استقبال هوای ۲۰ درجه زیر صفر بروم و در آن زندگی کنم.

•  فرهنگ جدیدی را می‌آموزید

فرهنگ‌هایی که با آن‌ها برخورد می‌کنید ممکن است به‌طور کامل با فرهنگ خودتان تفاوت داشته باشند. در نروژ، فرهنگ، زبان و ذهن مردم به‌طور عجیبی با طبیعت عجین شده است. در آن‌جا، مناظر طبیعی حیرت‌انگیزی وجود داشت و هربار که از خانه‌ام بیرون می‌آمدم می‌توانستنم شفق قطبی را ببینم. اما از همۀ این‌ها حیرت‌انگیزتر این بود که چگونه مردم همۀ این زیبایی‌ها را تبدیل به قسمت ذاتی زندگی خود کرده‌اند. یاد‌گرفتن یک فرهنگ جدید ابعاد تازه‌ای به شما اضافه می‌کند و شما را قادر می‌سازد درک بازتر و وسیع‌تری از انسان‌ها داشته باشید. تا وقتی در یک کشور جدید زندگی نکنید، نگاهتان تغییرات بنیادی این چنینی نخواهد کرد.

•  چیزهای زیادی دربارۀ خودتان یاد می‌گیرید

هنگامی که به نقاط دور از کشورتان سفر می‌کنید، چیزهای زیادی دربارۀ خودتان یاد می‌گیرید، اما هنگامی که تصمیم می‌گیرید در یکی از این نقاط بمانید و زندگی کنید، نگاهتان به‌شدت تغییر می‌کند و شناختی که نسبت به خودتان دارید، بسیار عمیق‌تر می‌شود. وقتی تصمیم گرفتم در نروژ بمانم و زندگی کنم، با چالش‌های زیادی روبه‌رو شدم. باید خانه و شغلی جدید پیدا می‌کردم و همچنین باید یاد می‌گرفتم با انسان‌هایی ارتباط برقرار کنم که زبانشان را نمی‌دانستم. در آن‌جا بود که فهمیدم چه پتانسیل‌هایی دارم و چقدر می‌توانم قوی باشم.

•  اعتمادبه‌نفس و احساس موفقیت در شما تقویت می‌شود

زندگی‌کردن در جایی دور از نقطۀ آرامشی که در کشور و خانه‌تان داشته‌اید مشکلات زیادی برایتان ایجاد می‌کند. هربار که از پس مانعی جدید بر می‌آیید، کمی به اعتماد‌به‌نفستان اضافه می‌شود و حس موفقیتی بزرگ به شما دست می‌دهد. یکی از موانع برای من یاد‌گرفتن زبان نروژی بود و اکنون که به دشواری گذشتن از این مانع فکر می‌کنم، احساس بسیار خوبی دربارۀ خودم دارم.

•  چرا زندگی‌کردن در یک کشور دیگر قدمی مثبت در زندگی است؟

سبک زندگی یک کشور دیگر در همۀ افکار و عادتهایتان تاثیر می‌گذارد و شما را وادار به ساختن هویتی جدید می‌کند. چالش‌ها و موانع پیش رویتان شما را تبدیل به انسانی مقتدر و همچنین متواضع می‌کند. اگر به زندگی در خارج از کشور خود می‌اندیشید، نمی‌توانم چیزی از این بهتر را به شما پیشنهاد دهم. مطمئن باشید پس از این تجربه، دنیا در نگاهتان جای بسیار بهتری خواهد بود.

۴.۰۰ میانگین امتیازدهی (۸۰% امتیاز) - ۸ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

چهار ÷ = یک