داشتن موهایی زیبا و سالم

۰

در این مطلب قرار است دربارۀ ۵ راه برای داشتن موهایی سالم به‌طور طبیعی و بدون استفاده از مواد مصنوعی نکاتی را ارائه کنیم. اگر موهایتان آسیب‌دیده است یا مدام در حال تلاش برای صاف کردن موهای وزوزی خود هستید، نکات زیر قطعاً به کارتان خواهند آمد.

۱. از سرکۀ سیب استفاده کنید

از گذشته‌های دور خواص سرکۀ سیب برای موها مشهور بوده است. درواقع، سرکۀ سیب یکی از سنتی‌ترین درمان‌هایی است که برای موهای آسیب‌دیده وجود دارد. احتمالاً از بوی سرکه خوشتان نخواهد آمد، اما شکی نیست پس از استفاده از آن از حس موهای نرم و صاف خود لذت خواهید برد. یک قاشق غذاخوری سرکۀ سیب را به یک فنجان آب اضافه کرده و آن را آرام به موهای خود بمالید. حواستان باشد این کار را به‌آرامی و با دقت بسیار انجام دهید و اجازه دهید محلول به همه جای موها برسد. پس از ده دقیقه سرتان را بشویید. این کار را بهتر است در هفته دو بار تکرار کنید.

۲. تخم‌مرغ

بهترین درمان برای پوست‌ و موهای آسیب‌دیده تخم‌مرغ است. می‌دانیم که تخم‌مرغ سرشار از پروتئین بوده و پروتئین مادۀ اصلی تشکیل‌دهندۀ موهای ماست. یک عدد تخم‌مرغ را در ظرفی می‌شکنیم و یک قاشق آب به آن اضافه می‌کنیم. آن را سپس آن‌قدر هم می‌زنیم تا به حالت خمیری نرم دربیاید. سپس آن را به موها و پوست سرمان می‌مالیم و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر می‌کنیم تا جذب شود. سپس بدون شامپو و با آب‌ خنک سرمان را می‌شوییم. می‌توان از نرم‌کننده در این مرحله استفاده کرد. در ابتدا برای داشتن یک محلول بهتر می‌توان کمی عسل خام نیز به تخم‌مرغ اضافه کرد.

۳. ماسک موی آووکادو

آووکادو را به‌خوبی له کنید و دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل به آن اضافه کنید. آن دو را آن‌قدر با یکدیگر مخلوط‌کنید تا خمیر نرمی به دست بیاید. این ماسک را روی سرتان قرار دهید و مطمئن شوید همه جای سرتان را می‌پوشاند. بگذارید نیم ساعت بماند و سپس مثل همیشه با شامپو و نرم‌کننده سرتان را بشویید. این کار را هفته‌ای دو بار تکرار کنید. نتیجۀ حیرت‌انگیز آن را پس از چند ماه شاهد خواهید بود.

۴. ماسک موز برای موهای مجعد

موز نه‌تنها برای صاف و نرم کردن موهای مجعد و خشک عالی است، بلکه مواد بسیار مفیدی را وارد موهایتان می‌کند. یک عدد موز رسیده را با یک قاشق غذاخوری عسل و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون خالص مخلوط‌ کنید تا خمیر نرمی به دست بیاید. سپس آن را به موهای خود اعمال کنید و بگذارید نیم ساعت بماند. مثل همیشه با شامپو و نرم‌کننده بشویید.

۵. روغن نارگیل

روغن نارگیل بهترین مرطوب‌کنندۀ موست. با کمک روغن نارگیل می‌توانید موهای خشک خود را مرطوب نگه‌ دارید و مطمئن باشید به سلامت موهایتان آسیبی نمی‌رسد. به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه روغن نارگیلی را که اندکی گرم شده است به موها و پوست سرتان بمالید. پس‌ازآن یک تا دو ساعت صبر کنید. اگر عجله دارید، حداقل ۳۰ تا ۴۰ دقیقه صبر کنید و سپس آن را با شامپوی معمولی بشویید. هفته‌ای دو تا سه بار این کار را تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

۳.۰۰ میانگین امتیازدهی (۶۷% امتیاز) - ۲ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

هشتاد هشت ÷ 11 =