چهار کلید برای دست‌یابی به بهترین عملکرد

۰

بهترین عملکرد یعنی فراتر رفتن از هنجارهای استاندارد موفقیت در گذر زمان و در واقع معنی آن این است که همواره بیشترین پتانسیل خود را به کار بگیرید و به جلو حرکت کنید. برای رسیدن به بهترین عملکرد، باید بر چهار ناحیه در زندگی شخصی خود تسلط کامل پیدا کنید.

۱. روان

 باید افسار احساسات، افکار و رفتار خود را به دست بگیرید و از نظر روانشناختی خود را در بهترین حالت ممکن قرار دهید. این کار باعث می‌شود همیشه پر از انگیزه، مثبت، پرتلاش و دلسوز اطرافیان باشید. بنابراین، با تسلط به روح و روان خود، می‌توانید راه را برای انرژی بسیار زیادی باز کنید و زندگی خود و اطرافیانتان را به‌طور مستمر از این انرژی سرشار کنید. به مطالعۀ کتب روانشناسی بپردازید و با افراد حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید. می‌توان گفت این ناحیه در زندگی شما مهم‌ترین و نیرومندترین ناحیه به شمار می‌رود و تقویت آن در تغییر زندگی شما نتایج چشمگیری خواهد داشت.

۲. فیزیولوژی

همۀ ما می دانیم که باید مراقب خواب، تغذیه، ورزش و سلامتی خود باشیم. اما عدۀ کمی از ما به سلامتی جسم خود اهمیت می‌دهیم و خستگی و فرسودگی خیلی زود راه خود را به زندگی ما باز می‌کنند. بهتر است به یاد داشته باشیم که سفر زندگی طولانی است و باید برای این سفر همواره در سالم‌ترین و شاداب‌ترین حالت ممکن باشیم تا بتوانیم از آن لذت ببریم، از منافع آن بهره‌مند شویم و بهترین عملکرد را در برنامه‌هایمان داشته باشیم.

۳. برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری

یادتان باشد دانشی برای هدف‌گذاری، اولویت‌بندی و مدیریت زمان وجود دارد، که اگر آن را نداشته باشید، باخته‌اید. برنامه‌ریزی و زمان‌بندی یک هنر است که به شما کمک می‌کند بزرگترین خروجی را از کارهایتان بگیرید. علم برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری بر یک اصل بسیار مهم استوار است: مهم‌ترین‌ها را اول قرار دهید. به بیان دیگر، هنگام اولویت‌بندی، احساسات خود را کنار بگذارید و با واقعیات روبه‌رو شوید. کدام یک از این کارها باید اول انجام شوند؟ آن‌ها که واقعا اثرگذار و مهم هستند یا آن‌ها که دوست دارید ابتدا انجامشان دهید؟ بهترین برنامه‌ریزها، واقع‌بین‌ترین برنامه‌ریزها هستند و ابزار نیرومند آن‌ها منطق آن‌ها در مواجهه با مسائل است.

۴. توانایی قانع‌کردن دیگران

آیا یاد گرفته‌اید که چگونه باید مردم را قانع کنید؟ چه می‌کنید تا به شما گوش دهند؟ تا ایده‌هایتان را حمایت کنند و حرف‌های شما روی آن‌ها تاثیر بگذارد؟ عدۀ خیلی کمی از افراد این مهارت را کسب می‌کنند، در صورتی که یکی از مهم‌ترین مهارت‌های انسانی توانایی تاثیر‌گذاشتن بر دیگران است. شما نمی‌توانید همیشه به‌تنهایی با چالش‌های زندگی‌تان روبه‌رو شوید. باید بتوانید مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود ببخشید تا قادر باشید دیگران را همراه خود کنید و به‌راحتی به مراحل بالاتر زندگی صعود کنید.

۴.۰۰ میانگین امتیازدهی (۸۰% امتیاز) - ۵ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

چهل − سی شش =