ده واقعیت مهم دربارۀ دیابت

۰

همۀ ما افرادی را در زندگی خود می‌شناسیم که به بیماری دیابت دچار هستند، اما در این مطلب می‌خواهیم ۱۰ واقعیت مهم در مورد این بیماری فراگیر را ذکر کنیم که شاید تابه‌حال به گوش شما نرسیده باشد.

۱. حدود یک‌سوم از تمام افراد مبتلا به دیابت از بیماری خود مطلع نیستند.

۲. دیابت نوع دو اغلب هیچ‌گونه علامتی ندارد.

۳. تنها حدود پنج درصد از تمام افراد مبتلا به دیابت، دیابت نوع یک دارند.

۴. اگر شما هم در معرض خطر ابتلا به بیماری دیابت هستید، دیابت نوع دو را می‌توان با از دست دادن کمی وزن (۵ تا ۷ کیلو) پیشگیری کرد. همین‌طور با ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط در روز می‌توان خطر ابتلا به این بیماری را به حداقل رساند.

۵. برخلاف باور عموم، برنامۀ غذایی که برای یک فرد مبتلا به دیابت توصیه می‌شود خیلی از آن‌چه برای افراد سالم توصیه می‌شود متفاوت نیست.

۶. دیابت علت اصلی نابینایی در بزرگسالانی است که در سن کار و تلاش هستند.

۷. احتمال بروز بیماری‌های قلبی در افراد مبتلا به دیابت دو برابر بیشتر از افرادی است که بیماری دیابت ندارند.

۸. کنترل خوب و به‌موقع دیابت به‌طور قابل‌توجهی خطر ابتلا به عوارض درحال توسعۀ ناشی از این بیماری را کاهش می‌دهد و مانع از بدتر شدن آن عوارض می‌شود.

۹. انواع مختلف جراحی چاقی می‌تواند علائم دیابت را در افراد چاق تا حدودی کاهش دهد.

۱۰. سالانه دیابت هزینه‌ای معادل ۱۷۴ ملیارد دلار در بر دارد، که این هزینه خود شامل ۱۶ میلیارد دلار هزینه‌های مستقیم پزشکی است.

۴.۰۰ میانگین امتیازدهی (۸۰% امتیاز) - ۵ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

فهیمه فرازمند

دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی و مدرک کارشناسی‌ارشد زبانشناسی از دانشگاه الزهراست و هم‌اکنون، درکنار تدریس زبان انگلیسی، در رشتۀ زبانشناسی در مقطع دکتری در دانشگاه قم به تحصیل می‌پردازد.

پاسخ دهید

÷ یک = 3