دوربین‌ مداربسته برای امنیت خانه

۰

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که به‌واسطۀ شغل خود بیشتر روز را بیرون از خانه و دور از خانواده می‌گذرانید. اگر نگرانی برای امنیت خانواده باعث می‌شود نتوانید به‌خوبی روی کار خود تمرکز کنید، روش‌های زیادی را می‌توانید امتحان کنید، ولی معمولاً هزینۀ زیادی دارند، مانند استخدام کردن افراد محافظ. در این میان، بهترین روش ازنظر اقتصادی و ازنظر سهولت استفاده،نصب دوربین‌های مداربسته است.
دوربین‌های مداربسته، که در سال ۱۹۴۲ اختراع شدند، به این صورت کار می‌کنند که سیگنال‌های تصویری را به مکان‌هایی دور ازآنجاکه دوربین‌ها واقع‌شده‌اند، برای تعداد مشخصی نمایشگر ارسال می‌کنند. درگذشته تصاویر ضبط‌شده در نوارهای مغناطیسی ذخیره می‌شدند. این روش بسیار پردردسر و وقت‌گیر بود چون باید نوارها مدام تعویض می‌شدند. به‌مرورزمان، این فنّاوری پیشرفت کرد و امروزه دیگر جزء جدایی‌ناپذیر راهبردهای امنیتی در جهان محسوب می‌شود. بعضی از کاربردهای آن‌ها در زیر آمده است.
در پارکینگ‌ها ۵۱ % کاهش در نرخ جرائم را شاهد هستیم و این را مستقیماً مدیون دوربین‌های مداربسته‌ایم. همچنین در بانک‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، هتل‌ها و سینماها نیز شاهد کاهش چشمگیر نرخ جرم و جنایت هستیم و علت این امر آن است که افراد می‌دانند کوچک‌ترین حرکت آن‌ها در حال ضبط شدن است و دوربین‌های مداربسته همه‌جا حاضر هستند.
در مدارس نیز استفاده از آن‌ها فواید بسیاری دارد، ازجمله این‌که مسئولین می‌توانند فعالیت‌های دانش آموزان را زیر نظر بگیرند و رفت‌وآمد غریبه‌ها را کنترل کنند.
در ادارات مختلف و سازمان‌ها، مدیران قادرند با استفاده از دوربین مداربسته رفتار کارمندان خود را نظاره‌گر باشند و هنگامی‌که در محل کار حضور ندارند، عملکرد آن‌ها را از دور بسنجند.
امروزه شرکت‌هایی هستند که این دوربین‌ها را در محل‌های مسکونی نصب می‌کنند. می‌توان چندین دوربین را در نقاط مختلف خانه نصب کرد. این کار باعث افزایش امنیت می‌شود. امروزه با پیشرفت فنّاوری نرم‌افزارهایی برای گوشی‌های تلفن هوشمند و رایانه‌ها ساخته‌شده‌اند که به دوربین‌ها وصل می‌شوند و از طریق آن‌ها می‌توان به‌راحتی دوربین‌ها را کنترل کرد. روی آوردن روزافزون مردم به این دوربین‌ها باعث شده است دست مشتریان در انتخاب باز باشد و همچنین در بازار با قیمت‌های معقول‌تری روبه‌رو شویم.

۴.۰۰ میانگین امتیازدهی (۸۰% امتیاز) - ۵ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

پنجاه پنج + = شصت یک