دگرگون کردن زندگی با شش جمله

۰

آیا شما به هوا التماس می‌کنید که بیاید و اتاقتان را پر کند تا شما بتوانید نفس بکشید؟ خیر. هوا همیشه هست. تنها زمانی که خودتان آن را به‌زور از اتاق خارج کنید، مجبور می‌شوید به‌صورت ارادی آن را به داخل اتاق بیاورید و جالب است که اگر واقعاً این کار را انجام دهید، کافی است برای بازگرداندن آن، ‌یک سوراخ بسیار کوچک ایجاد کنید. جریان هوا اتاق را پر خواهد کرد. هوا خواهش و التماس نمی‌خواهد. دربارۀ موفقیت و زندگی شخصی شما نیز همین‌طور است. شما به دنیا آمده‌اید که موفق شوید، به دنیا آمده‌اید که به آرزوهایتان برسید. اما بالا و پایین‌های زندگی این‌ها را از ذهنتان دور کرده است.

اکنون حس می‌کنید برای داشتن چیزهایی که می‌خواهید، باید التماس زندگی و دنیا کنید، درحالی‌که درواقع تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که بیدار شوید و جریان ثروت‌های زندگی را به‌طرف خود جذب کنید. بله، کارهای زیادی باید انجام دهید، اما واقعیت این است که شما دقیقاً برای همان کارها به دنیا آمده‌اید.

سختی زندگی ما معمولاً از آنجا آغاز می‌شود که سعی می‌کنیم مطابق با استانداردهای دیگران زندگی کنیم. دیگران از کودکی برای ما تعیین کرده‌اند که چه چیز خوب و چه چیز ضروری است و ما برای رسیدن به همان استانداردها تلاش می‌کنیم. اما واقعیت این است که جریان زندگی به جریان رودخانه‌ای می‌ماند و انتظارات بی‌جای اطرافیان و تلاش‌های نادرست ما مانند سنگی در مسیر این رودخانه هستند. ما باید از این سنگ رها شویم تا جریان زندگی ما را به موفقیت‌های بزرگ برساند. موفقیت درست مانند هوا همه‌جا را فراگرفته است. درواقع موفقیت‌ها و ثروت‌ها هم‌اکنون در پی رسیدن به ما هستند. اما آن‌ها نیز پشت همان سنگی گیر می‌کنند که ما گیرکرده‌ایم.

نکته‌ای که اغلب ما به‌خوبی متوجه آن نمی‌شویم این است که دیگران نیز مانند ما هستند. آن‌ها نیز پشت موانع خودشان گیر افتاده‌اند و دست‌وپا می‌زنند. ما به اطرافمان نگاه می‌کنیم و این آدم‌ها را می‌بینیم و با خود فکر می‌کنیم این شکل واقعی زندگی است: آدم‌ها غرق در مشکلات زندگی هستند. باید یادمان بماند که آن‌ها نیز مانند ما گیر موانعشان افتاده‌اند و نمی‌توانند تا زمانی که نخواهند شیرینی زندگی را بچشند.

به خودتان و به زندگی‌تان که نگاه می‌کنید، فکر می‌کنید چیزهایی کم است. شروع به قضاوت کردن می‌کنید و فراموش می‌کنید دقیقا همان چیزهایی که دارید در موردشان قضاوت می‌کنید کلیدهای رسیدن شما به موفقیت هستند. برای دگرگون کردن زندگی خود تنها به شش جمله نیاز دارید. اگر این شش جمله را باور کنید، اگر انرژی ذهنتان را در این شش جمله سرمایه‌گذاری کنید، قطعاً از سنگ بزرگی که سر راه رودخانۀ زندگی‌تان قرارگرفته است رها خواهید شد.

• من ساخته شده‌ام که برنده باشم.

• قدرت‌هایی که به‌صورت طبیعی به من داده‌شده است کلیدهای من برای رسیدن به موفقیت هستند.

• موفقیت و وفور نعمت حق من است.

• رؤیاهایی که در قلبم دارم آنجایند تا به آن‌ها تحقق ببخشم.

• من بخشی از پاسخ بزرگی هستم که خداوند به نیازهای این سیاره داده است.

• من کافی هستم.

دنیا منتظر بیداری شماست. بیدار شوید و تغییرات بزرگی را که فکر می‌کنید، تنها فکر می‌کنید، که از توانتان خارج هستند را ایجاد کنید. شش جملۀ کلیدی امروز را هرگز فراموش نکنید.

۳.۸۰ میانگین امتیازدهی (۷۶% امتیاز) - ۵ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

+ 8 = نه