رنگ‌ها چگونه بر ما تأثیر می‌گذارند

۰

متخصص رنگ، لیترایس ایزمن، می‌گوید چگونگی تأثیر رنگ‌ها روی ما با وضعیت آن‌ها در طبیعت ارتباط دارد. ایزمن نظر هزاران نفر را دربارۀ رنگ‌ها پرسیده و از این میان الگو‌های بسیاری را پیداکرده است. او توضیح می‌دهد: ما یک مخزن اطلاعات دربارۀ رنگ‌ها داریم. برای مثال، رنگ آبی‌ تقریباً همیشه با آسمان‌های آبی‌ همراه است، که در دوران کودکی مفهوم مثبتی دارد و به معنای بازی کردن در هوای آزاد و سرگرمی است. همچنین این معنی را می‌دهد که طوفانی درراه نیست. به همین دلیل است که ما را به یاد ثبات و آرامش می‌‌اندازد.

شما چطور می‌توانید بهترین رنگ را برای هر موقعیت انتخاب کنید؟ می‌توانید از این راهنمای رنگ‌ها ، که بر اساس تحقیقات مختلف گردآوری‌شده است، در زندگی خود استفاده کنید:

چه رنگی‌ را باید برای زمینۀ صفحۀ خود استفاده کنید: سبز

رنگی‌ که شما برای زمینۀ صفحه و وب‌سایتتان انتخاب می‌کنید می‌تواند به‌صورت قابل‌ملاحظه‌ای بازدهی شما را تحت تأثیر قرار دهد. رنگ سبز باعث استراحت چشم شما می‌شود و کمترین ترشح چشمی را ایجاد می‌کند. اگر ساعت‌های زیادی جلوی صفحۀ کامپیوتر هستید، سبز انتخاب خوبی‌ برای زمینۀ صفحۀ شماست.

چه رنگی‌ را برای ورزش کردن بپوشید: نارنجی

نارنجی‌ رنگ انگیختگی و شور و شوق است. نارنجی ترکیب خوبی‌ از احساسات تند قرمز و شادی زرد است. تحقیقات نشان داده‌اند که نارنجی اکسیژن بیشتری را به مغز می‌رساند، اثر انرژی‌بخش دارد و فعالیت مغز را تحریک می‌کند.

چه رنگی‌ را هنگام قرار با جنس مخالف بپوشید (اگر خانم هستید) : قرمز

قرمزرنگ اشتیاق و کشش است و باعث تپش قلب می‌شود. خانم‌ها می‌توانند با پوشیدن این رنگ قلب دیگری را به دست آورند.

چه رنگی‌ را هنگام قرار با جنس مخالف بپوشید (اگر آقا هستید) : آبی‌

آبی‌ باثبات‌ترین رنگ است. خانم‌ها عاشق قرار گذاشتن با مردان باثبات هستند. همچنین آرام‌بخش است و می‌تواند اعصاب شما و طرف مقابلتان را آرام کند.

دفترتان را چه رنگی‌ کنید: آبی‌ و سبز

در سال ۱۹۹۹، تحقیقات نشان داد رنگ‌ها به‌طور فراوان راندمان و احساسات کارمندان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. کارمندهایی که‌در محل‌های کاری با رنگ آبی‌ کار می‌کردند بسیار متمرکز ، آرام و امیدوار نسبت به کارشان  بودند. ازآنجایی‌که آبی‌ می‌تواند ضربان قلب را کاهش دهد و سبز اضطراب را کم می‌کند، ترکیب آبی‌ و سبز برای محل کار بهترین انتخاب است.

انتخاب رنگ دفتر کار،لباس و زمینۀ صفحه را نباید ساده گرفت. رنگ‌ها حال و بازدهی مارا تحت تأثیر قرار می‌دهند، اگرچه مسلماً آن‌ها تنها عوامل موثر نیستند.

۳.۷۵ میانگین امتیازدهی (۷۵% امتیاز) - ۸ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

پاسخ دهید

− دو = یک