سم‌زدایی بدن با نوشیدنی

۰

بقراط اولین طبیب تاریخ در غرب است که باور داشت ورزش کردن و تغذیه می‌توانند در سلامتی انسان نقش مهمی داشته باشند. نظریات او در حوزۀ طبابت آن‌قدر مهم بوده و هستند که اکنون او را به‌عنوان اولین طبیب مغرب زمین می‌شناسیم. این بقراط بود که باعث شد ورزش و تغذیه را در زمرۀ عوامل تأثیرگذار روی سلامتی بشماریم، باوجوداینکه مردم زمانۀ او سلامتی و بیماری را به خدایان نسبت می‌دادند. مدت‌زمان زیادی طول کشید تا باورهای خرافی از جوامع بشری رخت بربندند. حتی همان زمان هم مردم از آثار کار بقراط بهره‌مند می‌شدند و آن را بی‌اهمیت نمی‌شمردند.

خیلی ساده است: غذا احوالات جسمی و روحی ما را دگرگون می‌کند. مواد معدنی، ویتامین‌ها، فیبرها و آنتی‌اکسیدان‌ها مانع از ورود هزاران بیماری ریزودرشت، از سرماخوردگی گرفته تا دیابت و سرطان، به بدن ما می‌شوند. همۀ ما این را می‌دانیم، اما مشکل این است که به‌سختی می‌توانیم عادت‌های غذایی سالمی را در برنامۀ غذایی روزانۀ خود بگنجانیم.

ما وقتی غذا می‌خوریم که بدنمان لزوماً به آن احتیاجی ندارد. همچنین، وقتی غذا نمی‌خوریم که بدن ما بیشترین نیاز را به آن دارد! این واقعیت زندگی بیشتر ماست. اگر شما بیشتر روزها تجربه‌هایی آزاردهنده در مورد سلامتی خود دارید، مشکل به‌احتمال‌زیاد تغذیه است. با وارد کردن دو عادت در زندگی روزانۀ خود این مشکل را به‌راحتی می‌توانید حل کنید.

نخست این‌که شاید شما لزوماً تمامی سبزی‌ها و میوه‌هایی که بدنتان به آن‌ها احتیاج دارد را نتوانید هرروز تهیه و مصرف کنید. مثلاً ممکن است غذای امروزتان طوری باشد که نتوان در آن فلفل دلمه‌ای یا اسفناج ریخت؛ اما همۀ ما می‌دانیم که تا چه اندازه خوردن سبزی‌ها و میوه‌های متنوع در روز می‌تواند برای سلامتی ما مفید باشد. می‌توانید هرروز تعدادی از سبزی‌ها و میوه‌ها را انتخاب کنید و با استفاده از یک مخلوط‌کن آب‌میوه‌ای طبیعی از آن‌ها تهیه کنید. این نوشیدنی برای سلامتی شما معجزه می‌کند و ازآنجاکه دستتان در انتخاب ترکیبات آن باز است، می‌توانید طعم‌های زیادی را نیز تجربه کنید.

دوم این‌که لزومی ندارد غذاهایی مثل گوشت و سیب‌زمینی سرخ‌کرده را تا ابد کنار بگذارید. به‌جای آن، بعضی از وعده‌های غذایی خود را با سالاد جایگزین کنید. این کار می‌تواند در تقویت جسم و روانتان آثار حیرت‌انگیزی داشته باشد.

سه نوشیدنی که می‌توانید طبق روش ما تهیه کنید این‌ها هستند: آب هویج و پرتغال برای فعال و سالم نگه‌داشتن کبد بسیار عالی است. آب‌لیمو طلایی می‌تواند در تقویت سیستم گوارشی و سهل هضم غذاها و درمان دل‌دردهای بعد از غذا بسیار مؤثر واقع شود. کمی آب‌لیموی طلایی، به‌علاوۀ اندکی زنجبیل و زردچوبه به یک نصف فنجان آب آشامیدنی اضافه کنید: نوشیدنی معجزه‌آسای شما حاضر است. درست کردن نوشیدنی آخر کمی زمان می‌برد، اما سم‌زدایی بسیار قوی است. چای سبز را دم‌کنید و بعد بگذارید سرد شود. سپس آن را با یک موز و آب یک نصفه لیمو مخلوط‌کنید. بدنتان از این نوشیدنی استقبال خواهد کرد.

نوشیدنی‌های خودتان را نیز فراموش نکنید. همیشه امکان تجربه‌های جدید وجود دارد.

۳.۰۰ میانگین امتیازدهی (۶۵% امتیاز) - ۳ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

هفتاد نه − = شصت نه