سه تغییر در سبک زندگی برای آرامش بیشتر

۰

زندگی می‌تواند بسیار دشوار و خسته‌کننده باشد. این را همۀ ما گاهی تجربه کرده‌ایم و تقریباً پذیرفته‌ایم که بخشی از حقیقت روزگاری که در آن زندگی می‌کنیم همین است. همۀ ما سخت به دنبال راه‌هایی هستیم که بتوانیم برای لحظه‌ای هم که شده زندگی آرامی را تجربه کنیم. به‌بیان‌دیگر، آرامش روح و روان چیزی است که بیش از همۀ چیزهای دیگر در پی یافتن آن هستیم. در این مقاله، به سه راه طبیعی برای دستیابی به آرامش بیشتر در زندگی پرداخته‌ایم. با سه تغییر کوچک در سبک زندگی خود، آرامشی عجیب را تجربه خواهید کرد.

ورزش کنید

اگر از دسته آدم‌هایی هستید که بیشتر اوقات روز را روی تخت خواب و کاناپه می‌گذرانند، به‌شدت در معرض افسردگی و استرس هستید، زیرا در این زمان‌ها ممکن است افکار بسیار زیادی به سراغتان بیاید که مدیریتشان کار ساده‌ای نیست. ورزش کردن تأثیرات بسیار شگرفی بر روی زندگی شما می‌گذارد. نیازی ندارد ورزشکار حرفه‌ای باشید. گاهی ۱۰ دقیقه دویدن در پارک می‌تواند در زندگی‌تان معجزه کند. اگر می‌توانید با دوستانتان و در باشگاه ورزش کنید. ورزش باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید، اندامتان زیباتر شود و علاوه بر فوایدی که برای سلامتی جسمی شما خواهد داشت، تأثیرات مثبت شگرفی بر احوالات ذهنی شما نیز باقی خواهد گذاشت.

از حرفه‌ای‌ها کمک بگیرید

اگر ناراحتی‌های روحی‌تان زیاد شده و احساس افسردگی‌تان به حدی رسیده است که از پس مقابله با آن برنمی‌آیید، وقت آن است که از مشاوران و روانشناسان حرفه‌ای کمک بگیرید. حرف زدن از مشکلات زندگی با مشاوری که گوش دادن و راهنمایی کردن را به‌طور حرفه‌ای بلد باشد، می‌تواند تأثیرات بزرگی در زندگی ما بگذارد. از طرفی، آرامش زیادی نصیبمان می‌شود زیرا حرفهای دلمان را برای کسی زده‌ایم. از طرف دیگر، مشکلات خود را با توانایی بیشتری حل خواهیم کرد و حل شدن مشکلات نیز به‌نوبۀ خود در آرامش روحی ما سهم بزرگی خواهد داشت.

دوستی‌های تازه را تجربه کنید

شاید شما دوستان زیادی نداشته باشید و شاید همین تعداد کم دوستانتان نیز الگوهای خوبی نباشند. بهتر است با کسانی دوست شوید که زندگی‌های سالمی دارند. باید به‌شدت از دوستی‌های آسیب‌زا دوری ‌کنید. زندگی شما به‌قدر کافی مشکلات خودش را دارد. نیازی نیست با دوستی‌های مخرب و دوستی با افراد نادرست بر مشکلات خود بیفزایید. عادت‌های خوب دوستان خوب خود را از آن‌ها یاد بگیرید و سبک زندگی خود را به آن‌ها نزدیک کنید. هر بار که می‌خواهید یک دوستی جدید را آغاز کنید، یادتان باشد آدم‌ها همانی هستند که دوستانشان هستند.

داشتن آرامش روحی و روانی هدف بسیار باارزشی است که باید تمام طول زندگی برای رسیدن به آن تلاش کرد. شاید این هدف دست‌نیافتنی به نظر برسد، اما این پیشنهادها به‌علاوۀ مطالب دیگری که در ارتباط با این موضوع در این سایت می‌خوانید، می‌توانند به تلاش‌های شما انرژی بخشیده و به آن‌ها جهت دهند. درنتیجه، می‌توان با تلاش به این هدف نزدیک شد. با همۀ این‌ها، حتی زمانی که زندگی خیلی سخت می‌شود، بهتر است از مشکلاتمان نیز به‌عنوان فرصت‌هایی برای بهتر شدن و پیشرفت کردن استفاده کنیم.

۳.۷۱ میانگین امتیازدهی (۷۵% امتیاز) - ۷ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

× 5 = پنجاه