سه روش طبیعی سفیدتر کردن دندان‌ها

۰

آیا تا‌به‌حال به فکر داشتن لبخندی زیبا و دندان‌هایی سفید و جذاب افتاده‌اید؟ لبخند زیبا به بالا رفتن اعتمادبه‌نفس و بهبود کیفیت زندگی افراد کمک می‌کند. به همین دلیل، سفید و مرتب بودن دندان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. رنگ دندان‌ها بیشتر وابسته به عوامل ژنتیکی است و حتی اگر هیچ‌گاه از چای، قهوه و سایر مواد غذایی رنگی استفاده نکنیم، بازهم ممکن است از میزان سفیدی دندان‌هایمان رضایت کافی را نداشته باشیم.

در کودکان زیر ۸ سال، که دندان‌ها در حال شکل‌گیری هستند، عوامل محیطی، شیمیایی و متابولیکی نیز نقش مهمی در سلامت دندان‌ها ایفا می‌کنند. به‌عنوان مثال، داروهای تتراسایکلین، تب شدید، استفادۀ بیش‌ازحد از فلوراید و خمیردندان می‌تواند به تغییر رنگ و خرابی دندان‌ها منجر شود.

اما جالب است بدانید که برای نزدیک شدن به این خواسته، نیازی نیست هزینۀ چندانی بپردازید و تنها با استفاده از سه مادۀ طبیعی می‌توانید رنگ دندان‌هایتان را روشن‌تر کنید. به گفتۀ دکتر گری کیورتلا، جراح فک و دندان در نیویورک، روش‌های زیر در روشن‌سازی رنگ دندان‌ها موثرند:

پوست موز: پوست موز سرشار از پتاسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی است، که برای سفیدی دندان مفیدند. پس از مسواک‌زدن و کشیدن نخ‌دندان، موز تازه‌ای را پوست بکنید و به مدت دو دقیقه روی دندان‌هایتان بمالید و سپس دهان خود را با آب بشویید.

توت‌فرنگی: مالیک اسید موجود در این میوه ازبین‌برندۀ لکه‌های روی دندان است. توت‌فرنگی له شده را با یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین مخلوط کنید و با خمیر به‌دست‌آمده به مدت ۵ الی ۷ دقیقه دندان‌هایتان را مسواک بزنید. سپس، هسته‌های توت‌فرنگی را با نخ‌دندان از لابه‌لای دندان‌هایتان پاک کنید.

روغن‌نارگیل: زمانی که اسید چرب موجود در روغن‌نارگیل با بزاق شما ترکیب می‌شود، مولکولی به وجود می‌آید که ازبین‌برندۀ لکه‌های دندان است. یک فنجان روغن‌نارگیل را حرارت دهید تا جایی که به حالت مایع درآید و سپس دو قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین و ۱۰ قطره عرق‌نعنا به آن اضافه کنید. این محلول را به دندان‌هایتان بزنید و سپس با آب بشویید.

۴.۲۳ میانگین امتیازدهی (۸۴% امتیاز) - ۸۳ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

محدثه طیوری‌خواه

فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه بوعلی سینای همدان و دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات آمریکا در دانشگاه تهران، هم‌اکنون به تدریس زبان انگلیسی اشتغال دارد.

پاسخ دهید

هشتاد هشت − هشتاد دو =