سی روش تاثیرگذاری بر روی اطرافیان (قسمت دوم)

۱

در این قسمت، ادامه موارد در خصوص روش‌های تاثیرگذاری بر روی اطرافیان را توضیح می‌دهیم. برای خواندن یا گوش‌دادن به موارد قبلی، می‌توانید به قسمت اول مراجعه کنید.

۱۶. با خود روراست باشید: بدانید که از زندگی چه می‌خواهید و برای آن از جان مایه بگذارید.

۱۷. به حرف دیگران گوش دهید: وقتی دیگران با شما حرف می‌زنند، به آن‌ها گوش کنید. برای جواب دادن به آن‌ها عجول نباشید.

۱۸. با دیگران مهربان باشید: به دیگران محبت کنید. زمانی‌که همسایۀ شما در سفر است، مراقب خانه‌اش باشید. اگر کسی فرزندان کوچک زیادی دارد، در کارها کمکش کنید.

۱۹. هرازچندگاهی تعریف‌کردن را فراموش نکنید: دنبال نقاط مثبت افراد باشید و این رفتار را به دیگران نشان دهید. از لباس‌ها، کار و نظرات آن‌ها تعریف کنید.

۲۰. اطلاعات خود را با دیگران درمیان بگذارید: اگر توانایی یا مهارتی دارید، با دیگران آن‌ها را درمیان بگذارید تا آن‌ها هم چیزی از آن یاد بگیرند.

۲۱. مثبت‌اندیش باشید: شاید در مواقعی که مشکلاتی سر راه‌تان قرارگرفته، چنین رفتاری سخت و دشوار باشد، ولی بهتر است به‌جای غصه‌خوردن و ناراحتی به‌دنبال راه حلی مناسب برای بهبود شرایط باشید.

۲۲. دیگران را کمک کنید: اگر جایی کمکی از دستتان بر می‌آید، دریغ نکنید. شاید همیشه برای کمک به دیگران فرصت نداشته باشید، ولی این امر را از یاد نبرده و برای یاری‌رساندن به افراد زمان بگذارید.

۲۳. ماشین خود را مرتب نگه دارید: ماشین خود را هر چند‌وقت یکبار کارواش ببرید یا خودتان آن را بشورید و تمیز و مرتب نگه دارید. داخل و بیرون آن را تمیز کنید. شاید به‌طور اتفاقی کسی را سوار کنید و بخواهید تا جایی او را برسانید.

۲۴. حواستان به دیگران باشد: دور خود حصار نکشید. برای ابراز احساس خود مانعی قرار ندهید. هم به خودتان و هم به دیگران اجازه دهید که این احساسات را درک کنند.

۲۵. زودرنج نباشید: همیشه برخی حرف‌ها بی‌غرض یا باغرض زده می‌شوند. شاید برخی از آن‌ها باعث رنجش شما شوند. انتخاب با خودتان است! می‌توانید رنجیده شوید یا می‌توانید از آن بگذرید.

۲۶. مسئولیت اشتباهاتتان را به عهده بگیرید: اگر اشتباهی از شما سر می‌زند، مسئولیت آن را به عهده بگیرید و در صدد جبران آن باشید.

۲۷. به‌دنبال کسب تجربه باشید: اگر فرصت این را دارید که جایی بروید، حتماً بروید و دنبال تجربیات جدید باشید. افراد با‌تجربه قابل‌احترام هستند. تجربه کسب کنید! از زندگی لذت ببرید.

۲۸. در جریان رویدادهای جهان باشید: همیشه اطلاعات به‌روزی از آن‌چه که در جهان می‌گذرد داشته باشید. افراد مطلع حرف‌های بیشتری برای گفتن دارند.

۲۹. مرتب و بابرنامه باشید: برای خود برنامه‌ای داشته باشید و طبق آن پیش بروید. بدانید که وسایل مختلف در خانه و محل کار شما کجا قرار دارند.

۳۰. سفر کنید: جهان جای بزرگی است. برای شناختن آن و گشت‌و‌گذار وقت صرف کنید. فرهنگ‌های جدید را بشناسید و برای خود خاطرات خوبی را ثبت کنید.

۴.۲۰ میانگین امتیازدهی (۸۳% امتیاز) - ۱۰ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

رعنا نصرتی

در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه بوعلی سینای همدان است.

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

شصت ÷ = ده