قراردادن تخت‌ روبه‌روی پنجره

۰

یه روز آپارتمان متروکه‌ای رو اجاره کردم که اتاق خوابش خیلی کوچولو بود و تنها جای منطقی‌ای که می‌شد تختم رو بذارم درست روبه‌روی پنجره بود. یکم زمان برد تا بهش عادت کنم، ولی کم‌کم از بیدار شدن با نور خورشید داشتم  لذت می‌بردم. دیگه نیازی به ساعت کوک‌ کردن نبود! حالا ببینیم طراحان چه راه‌ حل‌هایی برای کنار اومدن با چنین جای ناجوری برای تخت خواب پیشنهاد میدن.

۱. از توجه به پنجره بکاهید

با قراردادن اشیای بزرگ در هر دو طرف تخت میتوان از میزان جلب توجه پنجره کم کرد. در این‌گونه موارد، نقاشی‌های متقارن و هم‌اندازه یا آباژورها می‌توانند فضای اتاق را به‌زیبایی متعادل کنند.

۲. تختۀ بالای سر تخت را کوتاه انتخاب کنید

این امر باعث می‌شود اتاق خواب تاریک نباشد و نور بیشتری به اتاق بتابد. بدین‌ ترتیب دسترسی به پنجره‌هایی که بالا و پایین‌رو هستند هم آسان‌تر خواهد بود.

۳. کارایی پنجره و دیوار مجاور را یکسان در نظر بگیرید

به این معنی که کل پنجره و دیوار مجاورش را از بالا تا پایین پرده نصب کنید. نوری که از پشت پرده می‌تابد منظرۀ تخت خواب را رمانتیک‌تر جلوه می‌دهد.

۴. از پرده‌هایی که از پایین به سمت بالا کشیده می‌شوند برای حفظ حریم خود استفاده کنید

بهره گرفتن از نورگیرهایی با این ویژگی باعث ایجاد فضایی یک‌دست در اتاق شما می‌شود.

۵. پشت تخت فضای خالی به جا بگذارید

اگر فضای کافی در اتاق دارید، اجازه دهید با ایجاد این فاصله تخت خواب شما در اتاق شناور به‌نظر بیاید. همچنین، پایه‌های کوچک وسایل شما حس شناور بودن را تشدید می‌کند.

۶. از تخت‌های شاهانه و کلاسیک استفاده کنید

این تخت‌ها، به‌دلیل داشتن ستون، پنجره را پوشش می‌دهند. درضمن، پرده‌های آویزان از سقف فضایی دنج‌تر را برای خوابیدن و استراحت فراهم می‌کنند.

۴.۲۷ میانگین امتیازدهی (۸۵% امتیاز) - ۳۳ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

شکیبا غیاثی

کارشناس رشتۀ زبان و ادبیات انگلیسی (دانشگاه شهید بهشتی) است.

پاسخ دهید

6 × = چهل دو