مزایای پیلاتس

۰

احتمالا شما هم درمورد ورزش پیلاتس مطالب گوناگونی شنیده‌اید. در این مقاله، به برخی از مزایای این ورزش بیشتر می‌پردازیم.

۱. پیلاتس جسم و فکرتان را زنده می‌کند.

با تنفس صحیح، قراردادن ستون فقرات و لگن در وضعیتی مناسب و تمرکز روی حرکات نرم و روان با بدن خود کاملا هماهنگ می‌شوید و یاد می‌گیرید که بدنتان را کنترل کنید. در پیلاتس، کیفیت حرکات شما بر کمیت آن ارجحیت دارد. توجه داشته باشید که تنفس صحیح حین ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا باعث کاهش استرس می‌شود.

۲. پیلاتس به شما کمک می کند تا شکمی زیبا، کمر و ستوان فقرات قوی داشته باشید.

این ورزش به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای قسمت میانی بدن و ستون فقرات شما را تقویت می‌کند.

۳. این ورزش عضلات شما را کشیده و نرم و بدنتان را انعطاف پذیر می‌کند.

اکثر تمرین‌های سنتی عضلات شما را کوتاه و حجیم کرده که بسیار آسیب پذیرند. به کمک پیلاتس، عضلاتی کشیده و قوی و بدنی انعطاف‌پذیر خواهید داشت، که حاکی از داشتن مفاصلی منعطف و متحرک است و از میزان آسیب‌پذیری بدنتان می‌کاهد.

۴. داشتن بدنی متناسب، بهبود عملکرد ورزشی و عدم آسیب‌پذیری از دیگر ویژگی‌های این ورزش است.

در بسیاری از تمرین‌های سنتی، تمرکز بر بخشی از عضلات بدن، شما را از توجه به دیگر عضلات باز می‌دارد. این در حالی است که تعدادی از عضلات روزبه‌روز قوی‌تر شده و تعدادی دیگر ضعیف باقی می‌مانند. اما پیلاتس، با تمرکز روی تمامی عضلات، بدنتان را به وضعیتی متعادل و متناسب می‌رساند.

۵. با کمک این ورزش، عملکرد حرکتی خود را بهبود می‌بخشید.

در این ورزش، چندین عضله به طور همزمان به‌آرامی در حال حرکت هستند، که به ایجاد تعادل در تقویت عضلات بدن کمک می‌کند. از این رو، با تکنیک‌های ورزشی صحیح آن می‌توانید حرکت‌های موثرتری انجام دهید که برای سلامتی، بهبودی پس از آسیب‌های ناگهانی، داشتن اندامی زیبا و بهبود عملکرد ورزشی بسیار مفید واقع می‌شوند.

۶. پیلاتس ورزشی آرام و بی‌خطر اما درعین‌حال چالش‌برانگیز است.

بااین‌که این ورزش عموما در بهبودی آسیب‌های فیزیکی به‌کار می‌رود، از تنوع بالایی برخوردار است که می تواند تمریناتی آسان یا سخت و پیشرفته را شامل شود. پس می‌توانید حرکاتتان را با وضعیت جسمانی خود تنظیم کنید.

۷. پیلاتس در دسترس است.

شما می‌توانید تجهیزات پیلاتس را تهیه کنید و در منزل آن را تمرین کنید. در غیر اینصورت، به مراکز ورزشی که در دسترستان هست بروید و از این ورزش لذت ببرید.

۴.۰۰ میانگین امتیازدهی (۸۰% امتیاز) - ۹ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

کیمیا واعظی

دانشجوی کارشناسی‌ارشد آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه علامه طباطبایی و مدرس زبان انگلیسی است.

پاسخ دهید

بیست + = 29