سه درس مسابقات ماشین سنگین در دنیای کسب‌وکار

۰

کارآفرینان باید خود را گاهی مشغول چیزی در بیرون از دنیای کسب‌وکار کنند که ذهنشان را از استرس و افکار پریشان خالی کند و به آن‌ها انرژی دوباره بدهد. من معمولا مسابقات ماشین‌های بیابان‌نورد را انتخاب می‌کنم. هرسال در مسابقات بایا ۱۰۰۰ شرکت می‌کنم و در آن با ماشین‌های سنگین و سرسخت در مسافتی ۱۰۰۰ مایلی در مکزیک با ماشین‌های دیگر رقابت می‌کنم.

صحرا بی‌رحم است و موانع، بسیار. ماشین‌های این مسابقه برای شرایط دشوار بیابان‌ها طراحی ‌شده‌اند و همه‌چیز حساب‌وکتاب دارد، اما کار سخت‌تر از آن است که به نظر می‌آید و هر بار پس از مسابقه آن‌قدر خسته می‌شوم که به روح کارآفرین جوانی پناه می‌برم که سال‌ها پیش در من زندگی می‌کرد. جاده روح کارآفرینی و حس رقابت و پیروز شدن را در درون من به یکدیگر پیوند می‌زند.

پای اعتمادکردن به حرف‌های کارآفرینان جوان که وسط می‌آید، دنبال این روح می‌گردم. دنبال این می‌گردم که ببینم آیا آن‌ها می‌توانند مسابقه را ببرند؟ آیا می‌توانند پروژه‌ای کوچک را به پروژه‌ای میلیون دلاری بدل کنند؟ هرروز صبح، رقابتی تازه در جادۀ کسب‌وکار آغاز می‌شود و من در این مقاله می‌خواهم ۳ راز جاده‌ای را با شما در میان بگذارم.

ترس خود را هدایت کنید.

همیشه چند ساعت پیش از شروع مسابقه در خود احساس ترس و استرس می‌کنم. این ترس و استرس آن نیرویی است که مرا در مسابقات پیش می‌راند. باید به‌عنوان یک کارآفرین یاد بگیرید همچنان که کسب‌وکار خود را پیش می‌برید، از ترس و استرس مثبت به‌عنوان نیرویی  سازنده استفاده کنید. هنگامی‌که راحت‌طلبی به سراغ شما بیاید، باختن مسابقه آغاز شده است.

با چالش‌ها روبه‌رو شوید و تا نفس آخر با آن‌ها مبارزه کنید.

وقت‌هایی هست که مسابقه در جاده‌های بیابانی خطرناک و طولانی بسیار دشوار می‌شود. درست در همین لحظه‌هاست که تصمیم می‌گیرم از سرعتم کم کنم یا دور بزنم و بازگردم، اما عکس آن عمل می‌کنم و با سرعت و قدرت بیشتری به راه ادامه می‌دهم، زیرا از پیش می‌دانم که برنده‌ام. در دنیای کسب‌وکار نیز لحظه‌هایی پیش می‌آید که دوست دارم همه‌چیز را بگذارم و بروم. دوست دارم بی‌خیال همه‌چیز شوم، اما تصمیم می‌گیرم باانرژی بیشتری کارکنم و هرچه زودتر به نتیجه‌ای که می‌خواهم دست پیدا کنم. مسابقات ماشین‌سواری به من یاد داده‌اند آنجا که همه‌چیز  به‌شدت سخت می‌شود و جاده بی‌پایان به نظر می‌رسد، باید پدال را فشار داد و از دل ترس و ناامیدی به‌سوی پیروزی و موفقیت راند.

خودتان را برای مدتی طولانی در مسیرهای سخت و دشوار آماده کنید.

مسابقات بایا بیش از ۱۵ ساعت به طول می‌انجامند. به خط پایان که می‌رسی، ماشین‌هایی را می‌بینی که به‌شدت آسیب‌دیده‌اند و رانندگانی که به‌شدت خسته‌اند و شکست‌خورده. اما حرفه‌ای‌ها خود را از پیش برای دشواری‌های مسیر و موانع جاده آماده می‌کنند. در دنیای کسب‌وکار نیز باید خود را برای مسیری طولانی و دشواری‌های بسیار آماده کرد. باید از پیش برنامۀ بلندمدت داشته باشید و چشمتان را به خط پایان بدوزید، به‌خصوص زمانی که این خط پایان در دوردست‌ها قرار دارد.

راستی، شما چه درس‌هایی را می‌توانید از زندگی خود به دنیای کسب‌وکار بیاورید؟

۳.۰۰ میانگین امتیازدهی (۶۴% امتیاز) - ۴ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

شش × یک =