هفت تغییر ذهنی برای ثروتمند شدن

۰

می‌دانیم که برای هر تغییر بزرگی در زندگی، باید ابتدا ذهنیت خودمان را تغییر بدهیم. ثروتمند شدن یکی از آن تغییرات بزرگی است که شیوۀ تفکر و ذهن ما در آن تأثیر بسیار زیادی دارد. در این مطلب قرار است به هفت تغییر اساسی بپردازیم که هرکسی باید در راستای ثروتمند شدن آن‌ها در شیوۀ فکری خود ایجاد کند.

۱. سن تنها یک عدد است.

بسیاری از افراد در سنین پایین توانسته‌اند کارهای بزرگی انجام دهند که متخصصانی با دو برابر سن آن‌ها در همان حوزه نتوانسته‌اند. از طرف دیگر، بسیاری از افراد در سنین بالا توانسته‌اند به نتایج خارق‌العاده‌ای برسند که افراد جوان‌تر و پرانرژی‌تر نرسیده‌اند. سن نه‌تنها فقط یک عدد است، بلکه یک توهم نیز است. این ذهنیت را که چون سن کم یا زیادی دارید نمی‌توانید کاری را انجام بدهید دور بریزید. خودتان را دست‌کم نگیرید و بدانید که اگر بخواهید، می‌شود.

۲. دوباره در خودتان سرمایه‌گذاری کنید.

مهم‌ترین سرمایه‌گذاری خودتان در خودتان است. باید به‌طور مستمر و فراگیر مطالعه کنید و دانش خود را در بسیاری از حوزه‌ها گسترش دهید. داشتن دانشی عمیق و گسترده در حوزه‌های مختلف توانایی ارتباط شما را بیشتر و تجربۀ شما از زندگی را بسیار عمیق‌تر می‌کند.

۳. تصمیم بگیرید و قاطع باشید.

هنگام تصمیم‌های جزئی و کوچک درنگ نکنید. انرژی ذهنی خود را صرف کارهای مهم‌تری کنید و از حالا برنامه‌های هفتۀ آینده را بدانید. قاطع و سریع بودن در تصمیم‌گیری بخش بسیار مهمی از شخصیت آدم‌های موفق را تشکیل می‌دهد.

۴. ذهنتان را مقاوم کنید.

بزرگ‌ترین تفاوت شما با دیگران توانایی ذهنی‌تان خواهد بود. گاه مجبور می‌شوید ساعات طولانی را بی‌وقفه کارکنید. در این شرایط و شرایط مشابه، ذهن شما باید قدرت تمرکز بالایی داشته باشد و در ضمن شما را به ادامۀ کار تشویق کند. یادتان باشد رقبای شما سال‌های سال در دنیای کار ذهن خود را به شرایط مختلف عادت داده‌اند و با خستگی بیگانه‌اند.

۵. بزرگ فکر کنید؛ بزرگ باشید.

هدف‌گذاری بزرگ و بلندمدت یک علم است. کسانی که برای ۱۰ سال آیندۀ خود هدف‌های مشخصی دارند، احتمال موفقیتشان بسیار بیشتر از دیگران است. اما این کافی نیست. باید هدف‌های بزرگ داشته باشید و بزرگ فکر کنید. حرف‌های پوچی مانند «هدف‌گذاری واقع‌گرایانه» را کنار بگذارید و از قدرت تخیلتان استفاده کنید. هدف‌های بزرگ انرژی زیادی برایتان به‌دنبال خواهند داشت و نرسیدن به آن‌ها ابداً به معنی شکست نیست.

۶. روشمند عمل کنید.

برنامه‌ریزی کنید و اجرا کنید. برنامۀ ماهانه و هفتگی به شما استرس مثبت می‌دهد. موانع اجرای برنامه همواره وجود خواهند داشت، اما با گذر زمان و اجرای برنامه‌ها، در پرش از این موانع و تعامل با آن‌ها چیره‌دست خواهید شد.

۷. خودتان را باور داشته باشید.

اگر شما به بزرگ‌ترین رؤیاهای خود نرسید، پس چه کسی باید این کار را برایتان بکند؟ باید خودتان را باور داشته باشید. باید باور داشته باشید که شما از همۀ موانع و مشکلات بزرگ‌تر هستید. تنها در این صورت است که حرکت می‌کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید با مشکلات پیش‌آمده دست‌وپنجه نرم کنید. و تنها در این صورت است که می‌توانید همۀ نکات دیگر این نوشته را به عرصۀ عمل بیاورید.

۳.۷۵ میانگین امتیازدهی (۷۶% امتیاز) - ۴ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

7 × = بیست یک