هفت نکته برای ثروتمند شدن

۰

ثروتمند شدن از همیشه آسان‌تر شده است. گاه می‌شنویم که مردم می‌گویند برای ثروتمند شدن باید در یک خانوادۀ ثروتمند به دنیا بیایی، پدر و مادرت کمک زیادی به تو بکنند، شانس زیادی داشته باشی یا در لاتاری برنده شوی. همۀ ما این دغدغه‌ها را در برهه‌هایی از زندگی‌مان داشته‌ایم. واقعیت این است که این حرف‌ها، درعین‌حال که درست هستند، تنها راه‌های موجود نیستند. افرادی که در شغل‌های کم‌درآمد و برای گذران زندگی کار می‌کنند و کسانی که جبر روزگار آن‌ها را مجبور به سخت کار کردن و فقیرانه زندگی کردن کرده است، در بسیاری از موارد از رویای ثروتمند شدن و حتی رسیدن به یک زندگی معمولی بی‌دردسر دست می‌کشند و سعی می‌کنند تنها روزگار خود را بگذرانند.

در این مطلب قرار است هفت نکته را به شما یادآور شویم که رعایت آن‌ها تغییرات بزرگی در زندگی‌تان ایجاد خواهد کرد. امکان ثروتمند شدن در همه جای جهان وجود دارد، اما تبدیل این امکان به واقعیت مسیری است که رفتنش کمی شکیبایی می‌خواهد.

۱. شیوۀ فکری خود را تغییر دهید.

باید تصویر بزرگ‌تر را ببینید. جنگلی را تصور کنید که در آن به‌سوی راه خروج درحرکتید. نقشۀ آن را در ذهنتان بکشید. شما کجا هستید؟ به کجا می‌خواهید برسید؟ کمی زمان می‌برد تا خودتان را کشف کنید و دقیقاً بدانید که کجای مسیر قرار دارید. پس‌ازآن همه‌چیز آسان می‌شود. افکار منفی را دور بریزید. دربارۀ افکار منفی تنها یک واقعیت مسلم وجود دارد: آن‌ها به درد ما نمی‌خورند. شیوۀ فکری خود را به شیوۀ فکری انسان‌های ثروتمند نزدیک کنید.

۲. مدام پس‌انداز کنید.

پس‌انداز کردن، حتی اگر به مقادیر خیلی کم و خنده‌دار، ضروری‌ترین کاری است که باید با درآمدتان انجام دهید. راه‌های زیادی برای پس‌انداز کردن وجود دارد. باید راه و سیستم خودتان ا پیدا کنید. یادتان باشد پس‌انداز می‌کنید که روزی بتوانید سرمایه‌گذاری کنید.

۳. از ثروتمندان بیاموزید.

همۀ دوستان و آشنایان خودمان را داریم و هرروز آن‌ها را می‌بینیم. بیشتر آن‌ها زندگی‌ای شبیه به خود ما دارند و تجربیات مشابهی داریم. برای آموختن از ثروتمندان باید با آن‌ها دوست شد. تجربیات آن‌ها قطعاً در مسیر ما بسیار ارزشمند خواهند بود. از همین امروز به دنبال دوستانی باشید که از شما ثروتمندتر هستند و سعی کید از آن‌ها یاد بگیرید.

۴. مانند ثروتمندان زندگی کنید.

ماشین‌های گران‌قیمت را امتحان کنید. برای همۀ ما امکان حداقل یک‌بار پشت ماشین‌های پیشرفته نشستن وجود دارد. سالی یک‌ بار هم که شده به یک رستوران گران‌قیمت بروید. از موزه‌های بزرگ دیدن کنید و گاهی مانند ثروتمندان رفتار کنید. بگذارید ذهنتان یاد بگیرد جور دیگری رفتار کند.

۵. باورتان را استحکام ببخشید.

اگر باور داشته باشید که می‌توانید، قطعاً خواهید توانست. باورهای ما اساسی‌ترین ابزارهای رسیدن به چیزهایی هستند که می‌خواهیم. همان‌طور که باورهای مثبت می‌توانند بسیار قدرتمند باشند، باورهای منفی می‌توانند به‌شدت مخرب واقع شوند. مراقب باورهایتان باشید!

۶. به دیگران خدمت کنید.

برای خدمت کردن به دیگران باید همیشه بیشترین وقت و انرژی را بگذارید. به این فکر نکنید که آن‌ها قدر کمک‌هایتان را می‌دانند یا خیر. مسئله این است که شما با این کار مسیر خودتان را هموارتر می‌کنید و ذهنتان را قدرتمندتر می‌کنید. هرچه انتظاراتتان کم‌تر و کمک‌هایتان به دیگران بیشتر باشد، قدرتمندتر شده و به ثروت نزدیک‌تر می‌شوید.

۷. از تمامی فرصت‌ها استفاده کنید.

هر جا که هستید، فرصت‌های متعددی اطرافتان وجود دارد. جامعۀ اطرافتان به کمک شما احتیاج دارد. با استفاده کردن از فرصت‌های پیش‌آمده، قلب و ذهنتان را عادت می‌دهید همیشه آماده باشند. شاید پاداش پولی را بلافاصله دریافت نکنید، اما شک نکنید روزگار راه‌های خودش را برای بازگرداندن تلاش شما دارد و پاداشتان قطعاً چند برابر خواهد بود.

نکات بالا شاید تکراری و پیش‌پاافتاده به نظر برسند، اما تا زمانی که در عمل به آن‌ها توجه نکنید، متوجه قدرت تغییری که در آن‌ها نهفته است نخواهید شد.

۳.۶۰ میانگین امتیازدهی (۷۳% امتیاز) - ۵ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

سی دو ÷ = 4