پنج ویژگی شخصیتی مثبت برای زندگی بهتر

۰

برایان تریسی: شما همه‌چیز را برای دست‌یابی به بهترین زندگی ممکن خود دارید!

نکتۀ قابل‌توجه این است که همۀ موفقیت‌ها آموختنی هستند. شما می‌توانید هر نوع ویژگی شخصیتی را یاد بگیرید تا خودتان را فرد موفق‌تری سازید. روش‌های مختلفی برای موفق شدن و معانی زیادی برای واژۀ «موفقیت» وجود دارد. در این‌جا پنج ویژگی شخصیتی مهم آورده شده است که فرد باید برای دست‌یابی به موفقیت و زندگی بهتر آن‌ها را فراگیرد.

۱. معرفت عمومی

اولین و مهم‌ترین ویژگی­ فردی مورد نیاز برای موفقیت معرفت عمومی است. این‌طور گفته شده است که هر انسان عادی معرفت عمومی زیادی دارد. به‌نظر می‌رسد که شخص معرفت عمومی را در نتیجۀ تجربۀ کسب‌شده در گذر زمان به دست می‌آورد. معرفت عمومی بیشتر توانایی درک موضوع، تشخیص یا برخورد با عناصر اصلی مشکل یا موقعیت است، تا درگیر مسائل بی‌اهمیت شدن. تعریف دیگر معرفت عمومی توانایی آموختن از تجربه و اعمال آن درس‌ها به تجربیات بعدی است. معرفت عمومی اصلی‌ترین ویژگی فردی است که فرد را قادر می‌سازد تا در گذر زمان موفقیت چشم‌گیری پیدا کند.

۲. تسلط در انجام کار

دومین ویژگی مورد نیاز برای موفقیت مهارت است. بیشتر افراد موفق در کار خود تسلط داشته و خود می‌دانند که کارشان را به‌خوبی انجام می‌دهند. آن­ها آموخته‌اند، تمرین­ کرده‌اند، تفکر کرده‌اند و بهتر و بهتر شده‌اند تا زمانی­که همکارانشان آن‌ها را بهترین در رشتۀ خود دانسته‌اند. این حس بهترین بودن پیش‌نیاز حتمی داشتن زندگی بهتر است و با اعتمادبه‌نفس فراوان شروع می‌شود.

۳. اتکاء‌به‌نفس

خانم‌ها و آقایان مورد احترام دیگران برای یافتن پاسخ سوالاتشان یا راه حل مشکلاتشان بیشتر به خودشان رجوع می‌کنند. آن‌ها به‌شدت مسئولیت کار خود را به عهده می‌گیرند. آن‌ها، در شرایط بد، دیگران را سرزنش نمی‌کنند و بهانه نمی‌آورند. آن‌ها خود را نیروی خلاق اصلی در زندگی‌شان می‌دانند. آن‌ها داوطلب کارهای سخت می‌شوند و مشتاق هستند، تا در صورت نیاز، مسئولیت کار را به عهده بگیرند.

۴. هوش فراتر از ضریب هوشی است

به‌نظر می‌رسد که هوش نکتۀ اصلی برای موفقیت در هر زمینه‌ای است. با وجود این، هوش لزوماً برحسب ضریب هوشی اندازه‌گیری نمی‌شود. بسیاری از افراد معروف امروز عملکرد ضعیفی در مدرسه داشته‌اند. آن‌ها نمرات پایینی گرفته‌اند و خیلی از آن‌ها دانشگاه یا حتی دبیرستان را تمام نکرده‌اند. اجازه ندهید تا چیزی همچون ضریب هوشی شما را عقب بکشد. چیزی وجود ندارد که از طریق آگاهی نتوانید آن را فراگیرید.

۵. نتیجه-محور شوید

این بدان معنی است که می‌دانید قادر به گرفتن نتیجه‌ای هستید که مسئولیتش را به عهده دارید. همۀ خانم­ها و آقایان بسیار محترم افرادی هستند که کار را انجام می‌دهند، هرچه باشد. آن‌ها افرادی همیشه مصمم و نتیجه-محور هستند. آن‌ها به‌شدت نتیجه-محور هستند چراکه به کارشان تعصب دارند و ضرورت آن را حس می‌کنند. آن‌ها خود را آموزش داده‌اند تا کاملاً قادر به انجام کار مورد نیاز باشند. به‌نظر می‌رسد شغل‌های بزرگ‌تر و بهتر واقعاً برازندۀ آن‌هاست. دنیا کنار می‌رود و راه را برای کسی که می‌داند چه می‌کند و کجا می‌رود باز می‌کند.

برای زندگی بهتر، با مثبت‌ترین ویژگی‌های شخصیتی خود در تماس باشید.

یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید تقویت خود در اموری است که برای رسیدن به موفقیت بیشتر از همه به آن‌ها نیاز دارید. هرچه نتایج به‌دست‌آمده بهتر باشد، شانس دست­یابی به زندگی بهتر بیشتر می‌شود. درواقع، هرچه نتیجه-محورتر شوید، زندگی بهتری را برای خود رقم می‌زنید.

آیا شما خود را نتیجه-محور می­دانید یا فکر می‌کنید که معرفت عمومی دارید؟ سطح فعلی اعتمادبه‌نفس خود را بسنجید و به چگونگی افزایش اعتمادبه‌نفس خود فکر کنید. روش‌هایی را پیدا کنید که از طریق آن بتوانید ویژگی‌های فردی جدید و مثبت را در خود ارتقا دهید.

۴.۲۹ میانگین امتیازدهی (۸۵% امتیاز) - ۷ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

مژگان سلمانی

کارشناس‌ارشد زبان انگلیسی (مطالعات ترجمه) از دانشگاه علامه طباطبایی است و درزمینۀ ترجمۀ همزمان، ویراستاری انگلیسی و تدریس در دانشگاه نیز فعالیت می‌کند.

پاسخ دهید

چهار × پنج =