چهار نکتۀ باورنکردنی دربارۀ افراد موفق

۰

تا بحال خواسته اید که از فردی موفق درباره اینکه چه چیزی باعث موفقیتشان شده است بپرسید؟

خوشبختانه، من چندین بار شانس انجام این کار را در زندگی داشته ام و دریافته‌ام اغلب آنها راهکارهای مشابهی داشته اند. در این مقاله ۴ نکته ای که افراد موفق پیش گرفته اند را به شما معرفی می کنیم:

۱. دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید

دربارۀ این موضوع، مسلما از هرکسی که سوال کنید، به این نتیجه خواهید رسید که در انتخاب دوستان خود عاقلانه عمل کنید و نسبت به افرادی که در اطراف شما هستند انتخابگر باشید. هنگامی که بحث دربارۀ دوستان، خانواده یا کارمندانتان است، شما به عنوان میانگینی از شخصیت ۵ فردی که صمیمی ترین روابط را با آنها دارید شناخته می­شوید.

بخشی از شخصیت شما تحت تاثیر افرادی است که با آنها روابط دوستانه دارید. پس اگر دوستانتان متشکل از افرادی هستند که دائما از رخدادهای پیرامون خود شکایت می کنند و به نوعی انرژی منفی را به شما و سایرین منتقل می کنند، وقت آن است که به این نوع روابط پایان دهید و به دنبال یافتن دوستانی باشید که موفقیت شما را افزایش می­دهند.

۲. از اینکه خود را به چالش بکشید هراسی نداشته باشید

اکثر افراد هنگام مواجه شدن با موانع، بر اساس غریزۀ انسانی، به دنبال یافتن بهانه ای برای دور زدن مسیر و یا عدم ادامه آن می گردنند. اما به یاد داشته باشید که هر مانعی فرصتی برای بهبود وضعیت شماست. بهانه هایی مانند «پولش را ندارم»، «وقت کافی برای انجام این کار را ندارم» و غیره شما را از کسب موفقیت باز می دارنند. از مواجه با مشکلات نهراسید؛ مطمئن باشید موفقیت در پشت یکی از همین موانع در انتظار شماست.

۳. پشتکار، تمرکز و موفقیت

یکی از راه­های دستیابی به موفقیت، بکار بستن توان صد در صد خود برای دستیابی به آنچه می خواهید است. براساس قانون احتمالات، هر­چقدر شما سعی و تمرکز بیشتری برای انجام کاری داشته باشید، شانس موفقیت شما در آن کار نیز بیشتر می شود.

۴. از شکست نترسید

هرکسی در جهان خواهان موفقیت در زمینۀ خاص و دلخواه خود است. شکست بهترین معلم شماست و ورای این شکست ها، درسی بزرگ برای یادگیری است. درسهایی که هیچ‌گاه در مدرسه یاد نمی­گیرید و قابل آموزش به وسیله افراد معمولی نیز نیستند. همۀ ما در زندگی شکست هایی داشته و خواهیم داشت؛ تنها وجه تمایز افراد موفق درس هایی است که از شکست های خود می­گیرند و از این تجربیات برای رسیدن به موفقییت استفاده می کنند.

۴.۰۰ میانگین امتیازدهی (۸۰% امتیاز) - ۱۲ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

عرفان عباس‌نژاد

در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه بوعلی سینای همدان است.

پاسخ دهید

هشتاد − 75 =