چگونه سریع به خواسته‌هایتان برسید

۰

بسیاری از ما تفکرات و باورهایی داریم که ما را از رسیدن به اهدافمان باز می‌دارند. آن‌ها مثل یک مانع بین ما و خواسته‌هایمان در زندگی قرار می‌گیرند. همۀ افراد چیزی را که ندارند می‌خواهند. خواستن این چیزها آسان است، اما رسیدن به آن‌ها کار دشواری است. اگر رسیدن به هرچیزی که می‌خواهید آسان بود، دیگر هیچ‌چیز نمی‌خواستید! درست است؟ هیچ راه قطعی برای رسیدن به همۀ اهداف شما وجود ندارد، اما نکاتی که در این‌جا مطرح می‌کنیم رسیدن شما به هدف را راحت‌تر می‌کنند.

درخواست کنید

ممکن است خیلی پیش‌پاافتاده به نظر بیاید، ولی بسیاری از افراد با درخواست‌کردن مشکل دارند. آیا افزایش حقوق می‌خواهید؟ آیا به دنبال رابطه‌ای جدی‌تر هستید؟ اعتمادبه‌نفس داشته باشید و نزد فرد مسئول رفته و درخواست خود را مطرح کنید.

منتظر «موقعیت مناسب» نمانید

افراد بسیاری به دنبال چیزی که می‌خواهند نمی‌روند، چراکه منتظر آمدن «موقعیت مناسب» نشسته‌اند. اگر همیشه منتظر لحظۀ مناسب باشید، ممکن است مدت زمان زیادی را هدر دهید. گاهی‌اوقات باید فقط دست به کار شد. پس اگر دلیل خوبی برای صبرکردن ندارید، از همین الان شروع کنید.

برنامه‌ریزی کنید

یکی از راه‌های موثر در رسیدن به خواسته‌ها برنامه‌ریزی و نوشتن آن است. بنابراین، هدف‌گذاری کنید و آن‌ها را بنویسید. نوشتن اهداف از اهمیت بالایی برخوردار است. برای هر هدفی که دارید، مراحلی عملی درنظر بگیرید که با دستیابی به آن‌ها بتوانید روزبه‌روز به سمت هدف حرکت کنید.

تمرکز کنید

بر روی خواسته‌هایتان تمرکز کنید. راه را به‌ روی حواس‌پرتی‌ها ببندید، اتلاف وقت را کنار بگذارید و تمام توان و انرژی خود را بر روی مراحلی بگذارید که برای رسیدن به هدف به آن‌ها نیاز دارید. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، چراکه شما را دچار مشکل خواهد کرد. بر روی خودتان و کارهایی که برای رسیدن به هدف می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید.

هدف را باور کنید

با جرئیات و دقت تمام هدف خود را بشناسید. تصور کنید به هدف خود رسیده‌اید و در این مورد اعتماد‌به‌نفس داشته باشید. مثبت‌اندیش باشید و باور کنید به هدف خود خواهید رسید. البته باور تنها کافی نیست و باید برای هدف خود تلاش کنید.

هدف را تصور کنید

هرروز زمانی را به خیال‌پردازی راجع‌به تحقق آرزوهایتان در آینده سپری کنید. فکر به خواسته‌ها و تصور این‌که اتفاق افتاده‌اند دستیابی به آن‌ها را راحت‌تر می‌کند. همچنین، تصور رسیدن به اهداف، اعتماد‌به‌نفس را افزایش می‌دهد و درنتیجه دستیابی به آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

با دیگران در ارتباط باشید

با افراد مناسب رابطه برقرار کنید. ارتباط با کسانی که در موقعیت دلخواه شما قرار دارند بسیار مفید است. ارتباطات و دوستی‌های مثبت همیشه در رسیدن به هدف‌ها، به‌خصوص در مسائل شغلی، موثر است.

الان دست به کار شوید

بله، آینده ترسناک است. اگر به آن‌چه می خواهید نرسید، چه؟ اگر شکست بخورید، چه؟ احتمالات بسیاری وجود دارد، اما نمی‌توانید به ترس اجازه بدهید جلوی رسیدن شما به اهدافتان را بگیرد. اگر به همۀ چیزهایی که می‌خواهید برسید، چه؟ اگر موفق شوید، چه؟ شما را نمی‌دانم، ولی من ترجیح می‌دهم در زندگی همه‌چیز را تجربه کنم تا این‌که با احتمالات و اگرها  زندگی کنم.

راضی باشید

گاهی‌اوقات باید از چیزی که به دست می‌آورید راضی باشید. به قول رولینگ استون: همیشه به  آن‌چه که می‌خواهید نمی‌رسید. اگر سخت تلاش کرده‌اید و بازهم به هدف نرسیده‌اید، باید آن را قبول کرده و فراموش کنید. اهداف جدید برای خود تعیین کنید و تسلیم نشوید.

۴.۲۲ میانگین امتیازدهی (۸۴% امتیاز) - ۹ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

محدثه طیوری‌خواه

فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه بوعلی سینای همدان و دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات آمریکا در دانشگاه تهران، هم‌اکنون به تدریس زبان انگلیسی اشتغال دارد.

پاسخ دهید

هفتاد چهار + = 84