کراتین درمانی چیست؟

۰

کراتین درمانی روشی برای صاف کردن و نرم کردن موهاست. این کار را می‌توان در صورت داشتن دانش موردنیاز هم در منزل و هم در آرایشگاه‌های حرفه‌ای انجام داد. کراتین یکی از انواع پروتئین است که در موی انسان یافت می‌شود. در کراتین درمانی، با استفاده از موادی که پایۀ آن‌ها پروتئین است کراتین را به کوتیکولهای مو بازمی‌گردانند، که نتیجۀ آن معمولاً موهایی صاف و درخشان است.

هدف کراتین درمانی از بین بردن شکستگی‌ها و جعدهای مو است. این جعدها و شکستگی‌ها معمولاً حاصل سخت بودن و یا شکسته شدن کوتیکول ها هستند. ورود کراتین به کوتیکول تا آن‌ها را به حالت اولیه بازمی‌گرداند و موقتاً مویی را که از حالت صاف و طبیعی خود خارج‌شده است ترمیم می‌کند.

در کراتین درمانی، با استفاده از ترکیب کراتین و فرمالدهید، مواد لازم را وارد موها می‌کنند و سپس با وسیله‌ای که با حرارت بالا موها را صاف می‌کند، آن را کاملاً به خورد موها می‌دهند. پس از کراتینه کردن موها باید تا ۷۲  ساعت از شستن آن‌ها اجتناب کنید تا مواد به‌کاررفته کاملاً جذب موهای شما شوند. سپس از شما خواسته می‌شود تا موهایتان را با یک شامپوی بدون سولفات بشویید. این کار باعث افزایش ط.ول عمر مواد به‌کاررفته می‌شود. پس از کامل شدن این درمان می‌بینید که دیگر مانند گذشته نیازی به صاف کردن موها با سشوار و دیگر چیزها ندارید.

سری به داروخانۀ محل زندگی‌تان که بزنید، می‌بینید محصولات زیادی برای این کار وجود دارند. این محصولات به گران‌قیمتی آن‌هایی که در آرایشگاه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند نیستند. تنها اشکالی که ممکن است این محصولات داشته باشند این است که طول عمرشان، در مقایسه با آن‌ها که در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شوند، کمتر است. بیشتر این محصولات که برای استفاده در خانه ساخته‌شده‌اند حاوی فرمالدهید نیستند، درنتیجه قیمت کمتر و ماندگاری کمتری دارند.

۴.۰۰ میانگین امتیازدهی (۸۰% امتیاز) - ۶ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

صادق خالدی

کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، از سال 1394 با تن مین در زمینۀ ترجمۀ متون مرتبط با سلامتی جسم و روان، موفقیت در زندگی و در کسب و کار، فرهنگ عمومی و پیشرفت شخصی همکاری می‌کند.

پاسخ دهید

پنج × 3 =