کلید‌هایی برای یافتن شغل مناسب

۰

با اینکه پیداکردن شغلی مناسب کار سختی است، هرگز در مواجهه با این کار به خود ترس راه ندهید. مصمم باشید، ایمان خود را حفظ کنید و راهکارهای زیر را که به شما کمک می‌کند شغل مناسب خود را پیدا کنید مو به مو انجام دهید:

  • به جستجوی شغل به‌عنوان یک شغل نگاه کنید، شغلی که درآن خودتان رئیس خودتان هستید. تمام وقت روی آن کار کنید (اما اگر شغل دیگری دارید، به صورت نیمه‌وقت به دنبال شغل جدید بگردید).
  • خودتان را با مهارت‌های مورد نیاز تجهیز کنید-مخصوصا مهارت‌های کامپیوتری. امروزه، بازار کار به دنبال متقاضیان ماهریست که بدون نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی طولانی آمادگی ورود به محیط کار و همکاری را داشته باشند. بنابراین، اطمینان پیدا کنید که قبل از این‌که شروع به رقابت در بدست‌آوردن شغل مورد نظر خود کنید، مهارت‌های مورد نیاز را به‌دست آورید.
  • هدف‌هایی برای خود تعیین کنید. قبل از شروع هر کاری در زمینۀ پیدا کردن شغل، از خود بپرسید که شما واقعا چه نوع شغلی را می‌خواهید. برای روشن کردن این اهداف، آماده باشید که تحقیقاتی را انجام دهید، با دیگران حرف بزنید، با مشاور شغلی مشورت کنید یا به عنوان کارمند موقت شغل‌های مختلفی را امتحان کنید.
  • یک رزومۀ کاری مناسب درست کنید و در آن بر روی مهارت‌ها و موفقیت‌های خود تاکید کنید. در رزومۀ خود، فقط لیستی از شغل‌های قبلی و مسئولیت‌های خود را ننویسید بلکه بر روی توانایی‌ها، موفقیت‌ها و افتخارات خود که ممکن است نظر کارفرما را جلب کند تاکید کنید.
  • ظاهر خود را آراسته نگه دارید. صرفنظر از کاری که می‌خواهید در یافتن شغل خود انجام دهید، همۀ تلاش خود را بکنید که بهترین ظاهر خود را داشته باشید. هروقت از خانه یا آپارتمان خود خارج شدید، این سوال را از خود بپرسید، «آیا من شبیه کسی هستم که خودم در صورت کارفرما بودن دوست داشتم استخدام کنم؟»
  • به چیزهای کوچکی که می‌تواند تفاوت بزرگی در مصاحبۀ شغلی شما بوجود آورد توجه کنید. چند دقیقه زورتر به محل برسید. از نظر ظاهری، آراسته و بی‌نقص باشید. متناسب با موقعیت لباس بپوشید. در اتاق انتظار، مودب و حرفه‌ای رفتار کنید. در هنگام ورود به دفتر مصاحبه‌کننده، با اطمینان و آماده به نظر برسید.
  • از خود اشتیاق نشان دهید-خود را بزرگ جلوه دهید. اجازه دهید بهترین شما در مصاحبه‌هایتان به درخشش درآید. به دقت گوش دهید. ارتباط چشمی برقرار کنید. مشتاق و مثبت‌گرا باشید و توانایی‌های خود را عرضه کنید. از دادن جواب‌های عامایانه و ریاکارانه دوری کنید.

۳.۷۱ میانگین امتیازدهی (۷۴% امتیاز) - ۱۴ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

زهرا بختیاری پور

دانشجوی مقطع کارشناسی رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه بوعلی سینای همدان است.

پاسخ دهید

× 2 = دو