تفریح بدون تکنولوژی

۰

اگر اینترنتتان قطع است و احساس بی‌حوصلگی می‌کنید، شاید وقت آن رسیده باشد که شما نیز به‌دوراز اینترنت و تکنولوژی تفریحاتی را برای سرگرمی در دنیای واقعی آغاز کنید. نگران نباشید، چرا که افراد بیشماری پیش از شما سال‌های سال بدون اینترنت زندگی کرده و اوقات خوشی را نیز سپری کرده‌اند.

۱. لذت موسیقی

اکثر مواقع، تجربه‌های جدید می‌توانند راه‌حلی مناسب برای رفع  بی‌حوصلگی ما باشند. گوش دادن به انواع مختلف سبک‌های موسیقی و آهنگ‌های جدید و دلخواه‌مان نیز می‌تواند راهی مناسب برای داشتن اوقاتی خوش در خانه باشد. رادیو را روشن کنید؛ گاهی اوقات گوش دادن به آهنگ‌هایی که تابه‌حال نشنیده‌ایم لحظات خوشی را برایمان ایجاد می‌کند.

۲. کتاب‌خوانی

با نگاهی اجمالی به مطالب نوشته شده در روزنامه‌ها و مجلات، می‌توانیم انبوهی اطلاعات جدید دربارۀ دنیای اطرافمان بدست آوریم. آشنایی بیشتر با شخصیت ادبی محبوب خود و خواندن کتاب یا نوشته‌ای از آن نیز می‌تواند راهی مناسب برای سپری کردن اوقات بیکاریمان در خانه باشد.

۳. آشپزی

آشپزی، علاوه بر سرگرمی، فرصتی مناسب برای ارزیابی و بهبود مهارت پخت‌وپز افراد نیز محسوب می‌شود. درنظر داشته باشید که پخت غذاهای سبک به مقدار کافی و بدون نیاز به گرم کردن دوباره کمک به‌سزایی به تغذیۀ مداوم شما می‌کند.

۴. ورزش

ورزش کردن تاثیر به‌سزایی در سلامتی جسم و روان دارد. با عضویت در یک باشگاه و انجام تمرینات بدنسازی یا انجام حرکت‌هایی مانند شنا و دراز و نشست در خانه، علاوه بر سپری کردن اوقات بیکاری، سلامتی جسمی و روانی خود را نیز بهبود می‌بخشید.

۵. بازی با حیوانات خانگی

اکثر حیوانات علاقۀ وافری به برقراری ارتباط با محیط اطراف و آشنایی با افراد و حیوانات جدید در پیرامون خود دارند. بازی کردن با حیوان خانگی باعث افزایش سلامتی و صمیمیت بیشتر آن‌ها با شما می‌شود.

۶. نظافت

اکثر افراد نظافت را امری خسته‌کننده می‌دانند، اما با انجام این کار به روش‌های مختلف، اوقات خوشی را برای خود و اطرافیانتان فراهم می‌کنید. برای خود زمان بگیرید و توانایی خود را در نظافت هرچه سریع‌تر محیط اطراف به چالش بکشید. پخش آهنگ در طول مدت نظافت خانه باعث انجام این کار با انرژی بیشتر خواهد شد.همچین، با حمل وزنه‌های ورزشی سبک با خود، می‌توانید نظافت را به‌همراه ورزش و کاهش وزن انجام دهید. با پیدا کردن برخی اشیا و لوازم بی‌استفاده در طول انجام این کار در خانه و اهدا آن‌ها به نیازمندان، کمک بزرگی در بهبود وضعیت این افراد نیز می‌کنید، که این خود نیز احساس مثبتی در شما به‌وجود می‌آورد. نظافت همچنین می‌تواند در پیدا کردن وسایل و لوازم فراموش‌شده و تبدیل فضاهای کوچک و غیرقابل استفاده به فضاهای کاربردی در گوشه‌وکنار خانه نقش موثری داشته باشد.

۴.۱۸ میانگین امتیازدهی (۸۳% امتیاز) - ۱۱ رای
اشتراک گذاری:

درباره نویسنده/مترجم

عرفان عباس‌نژاد

در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه بوعلی سینای همدان است.

پاسخ دهید

+ بیست = بیست هشت